FNV Vakcentrale: Geen FNV-breed referendum
05-07-11
De Federatieraad van de FNV heeft vanmiddag besloten het principeakkoord over de pensioenen niet via een FNV-breed referendum voor te leggen aan haar leden. "Een gezamenlijke ledenraadpleging heeft alleen zin als aan alle leden dezelfde vraag wordt voorgelegd. Met het uitschrijven van een eigen referendum door een van onze bonden gaat deze voorwaarde niet meer op, dan ga je appels met peren vergelijken”, aldus vicevoorzitter Peter Gortzak.
De Federatieraad besluit op 12 september over het principeakkoord. Tegen die tijd hoopt de Federatieraad meer duidelijkheid te hebben over hoe minister Kamp (Sociale Zaken) invulling geeft aan de moties die vorige week zijn aangenomen door de Tweede Kamer.
Gortzak: “Naast het feit dat elke bond altijd zijn leden op de eigen manier raadpleegt, bestaat de vorm van een gezamenlijke raadpleging, het FNV-brede referendum. Vorig jaar hebben we het onderhandelingsakkoord over de pensioenen op deze wijze voorgelegd aan onze leden. Een logisch vervolg zou zijn dat we ook het nu afgesloten principeakkoord zo voorleggen aan de leden. Helaas hebben we anders moeten besluiten”.
De meeste bonden hebben in een eerder stadium aangegeven, in verband met de ingewikkeldheid van het onderwerp en de zomervakanties, ruim de tijd te willen nemen voor het informeren en raadplegen van de leden. Begin vorige week besloot FNV Bondgenoten hier niet op te wachten en onder haar leden een eigen referendum te houden. Het principeakkoord wordt daar met een negatief advies voorgelegd. Het besluit van vandaag maakt dat nu elke bond zijn eigen achterbanraadpleging gaat doen.
Sinds 2003 heeft de FNV haar leden vijfmaal via referenda geraadpleegd. De eerste maal was op initiatief van toenmalig cao-coördinator en nu voorzitter Agnes Jongerius.
Bij het referendum vorig jaar oordeelde 80% van de deelnemers positief over het onderhandelingsakkoord over de pensioenen.
Bron: FNV Vakcentrale
FNV Horecabond heeft besloten haar eigen leden eind juli te raadplegen over dit onderwerp. Nadere informatie hierover volgt.
Nieuws
18-05-12 - Attractieparken in trek op droge, niet te warme dag lees verder18-05-12 - Sterrestaurant Frouckje State komt met eigen kaas lees verder
16-05-12 - FNV kraakt Kunduz-coalitie over oneerlijke verdeling bezuinigingen lees verder
16-05-12 - Roken in kleine kroegen blijft toegestaan lees verder
16-05-12 - NH Krasnapolsky wordt weer Q-hotel lees verder
16-05-12 - Beste wijn-dessertcombinatie gezocht lees verder
16-05-12 - 600.000 Vakanties in eigen land rond Hemelvaart lees verder
16-05-12 - Met de trein naar je werk wordt fors duurder lees verder
15-05-12 - Coca-Cola probeert het opnieuw met 'mid calorie'-frisdrank lees verder
15-05-12 - Ruim 100 miljoen euro aan extra uitgaven lees verder
14-05-12 - Inschrijving Puur RestaurantWeek geopend lees verder
14-05-12 - Nederlandse in België verkozen tot beste sommelier lees verder
14-05-12 - NS schrapt naam Servex lees verder
14-05-12 - FNV wil einde aan payroll-constructie lees verder
11-05-12 - 'Payrolling' splijt werkgevers en vakbonden lees verder
11-05-12 - De volgende Noma: 4 restaurants maken kans lees verder
11-05-12 - Oudere werknemers denken langer te kunnen doorwerken lees verder
10-05-12 - FNV denkt aan afspraken met individuele bedrijven lees verder
10-05-12 - Nieuw culinair evenement met Zeeuwse sterrenkoks lees verder
10-05-12 - Clubsandwich hier goedkoper dan gemiddeld lees verder
09-05-12 - Bonden woest over openbreken pensioenakkoord lees verder
09-05-12 - Heb jij het talent van een HorecaSter? lees verder
09-05-12 - Verduurzaming catering versnelt lees verder
09-05-12 - Restaurants ontvangen MSC-certificaat lees verder
08-05-12 - Start onderzoek Meest Gastvrije Stad 2012 lees verder
08-05-12 - IENS DinerDagen: 130 restaurants lees verder
08-05-12 - Weer stijging online vacatureaanbod horeca lees verder
08-05-12 - Stayokay profiteert van crisis lees verder
08-05-12 - Werkgeversvereniging bezorgd over loonstijging lees verder
07-05-12 - Grootste McDonald’s tijdens Olympische Spelen lees verder



