Je bent hier:  > Horecawerknemers worden ouder!

Horecawerknemers worden ouder!

23-12-2010

Uit recent onderzoek is gebleken dat we gemiddeld langer leven. Alle pensioenfondsen moeten daarom naar verwachting de pensioenen langer uitkeren. Het Pensioenfonds Horeca & Catering (PH&C) heeft zelf onderzoek gedaan naar de levensverwachting. Uit dit onderzoek is gebleken dat werknemers in de horeca en catering ook langer leven. De stijging van de levensverwachting is wel minder dan het landelijk gemiddelde.

Per 30 november 2010 houdt PH&C rekening in de dekkingsgraad met deze eigen levensverwachting en is dekkingsgraad met 3% gedaald naar 99%.

In het begin van dit jaar had PH&C al besloten om eind 2009 rekening te houden met de stijging van de levensverwachting die het CBS in 2009 had geconstateerd. Toen daalde de dekkingsgraad met 4% dekkingspunten. Door de gestegen levensverwachting is de dekkingsgraad in een jaar tijd met 7%-dekkingspunten gedaald.
 

Je advocaat

We verlenen juridische bijstand bij conflicten met je baas.

In het eerste lidmaatschapsjaar heb je recht op gratis informatie en advies. Voor juridische bijstand geldt een gereduceerd tarief. FNV Horeca biedt leden die langer dan een jaar lid zijn en die gekozen hebben voor het Zeker! Pakket gratis juridische hulp. Kom je er met je werkgever niet uit, dan helpen onze ervaren juridische medewerkers van FNV Horeca je om tot een goede oplossing te komen.

Word lid van FNV Horeca om verzekerd te zijn van juridische hulp!